Duyurular
Anasayfa » Teknoloji » Turkcell T40 Detaylı İnceleme

Turkcell T40 Detaylı İnceleme


Turkcell T40 Detaylı İnceleme

Turkcell T40 Tanıtım Videosu

Turkcell Gebze kod adını taktığı T40 Modelini tanıttı. Türkiye’deki en büyük gsm şirketlerinden olan Turkcell, akıllı cep telefonları konusundaki girişimlerine yenisini ekledi. Daha önce t10, t20 modellerini piyasaya süren Turkcell uzun süredir beklenen Yeni modeli Turkcell T40 Modelini tanıttı. BTK Başkanı Tayfun Acarer’inde katıldığı bir basın toplantısında tanıtılan telefonun özellikleri oldukça başarılı görünüyor.

Toplantıda genel olarak olarak Akıllı telefonların satış grafikleri üzerine bir sohbet oldu. 2011 yılından itibaren Mobil cihazların Masaüstü cihazlara karşı büyük bir galibiyeti olduğunu vurgulayan Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, Turkcell’in satış hacminden de bahsetti. Turkcell T serisi telefonların toplamda 1 milyon adet satış yaptığını belirten Ciliv, buna paralel olarak yaklaşık 500 milyon TL’nin yurtiçinde kaldığını belirtti.

Yeni Akıllı telefonun sunumunu ise Turkcell Mühendislerinden Anıl Gül yaptı. Kod adı Gebze olan Turkcell T40 tanıtımını yaptı.

Turkcell T40 Resimleri

Turkcell T40 Teknik Özellikleri

Turkcell T40 Android 4.1 temelli ve teknik özellikleri şöyle;

  • Qualcomm 8225 1.2 GHZ çift çekirdekli işlemci
  • 1 GB RAM, 4 GB Dahili Hafıza
  • 4.0″ WVGA (480×800) LCD IPS Ekran
  • NFC, 136 gr ağırlık, 10.5 mm incelik.
  • ~240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi
  • (HDR Çekim Modu, Sıfır deklanşör gecikmesi, Yüz tanıma)
  • Android 4.1 İşletim sistemi

 

Telefonun tasarımının Turkcell mühendisleri tarafından yapıldığı belirtilen telefonda, ilginç motifler ve fonksiyonel yapısı dikkat çekiyor. Qualcomm işbirliği ile üretilen telefonun oldukça başarılı olduğunu gözlemlemek mümkün.

Telefona ek olarak Turkcell uygulamalarınında entegre edildiği bildiriliyor. Mobil asistan, hava durumu ve trafik durumu uygulamaların başlıcaları.

Turkcell T20’nin en büyük sorunlarından olan Turkcell uygulamaları, T40’da da karşımıza çıkıyor. Root edilemeyen telefonda alternatif çözüm bulunmaksızın güçlü teknik yapısı sayesinde sorun teşkil etmeyecek gibi görünüyor.

Qualcomm ortaklığının getirdiği avantajlardan biri Turkcell T40’ın SRSR sertifikalı Surround Ses kalitesine sahip olması ve kamerada kullanılabilecek.

Eylül ayının sonuna doğru piyasaya çıkması hedefleniyor.

Turkcell T40 Fiyatı

Turkcell T40 fiyatı henüz bildirilmemiş olsa da Turkcell’in diğer modellerinden yola çıkarak ve Türkiye’ye çok büyük satış hacmi ile giren General Mobile Discovery modelinden yola çıkarak tahminler yürütmek mümkün. Özelliklerine bakılarak 650 – 750 TL gibi bir fiyattan Piyasaya girecek gibi görünüyor.

Turkcell T40 Alınır mı?

Telefonun özelliklerine bakılarak, ihtiyacı karşılayacak bir özellik gibi duruyor. Fiyat / performans etkisinin ne olduğunu görmeden,  fiyatı belli olmadan yorum yapmanın doğru olacağını düşünmüyoruz.

Turkcell T40 Viyaza.com yorumu

Biraz olumsuz taraflarından bahsetmek istiyoruz. Telefon hafızası 4 GB. General Mobile Discovery ile aynı olsa da Android sürümünün 4.1 olması Uygulama ve oyunların SD karta kurulabilme özelliğini pasif kılıyor. Telefona güncelleme gelir mi gelmez mi orası da muamma. Kendimiz ROM bellek atabiliriz ama bu durumda da garanti dışı kalacağı da gözden kaçırılmaması gerekiyor.

Bunun haricinde fiyatı belli olmadan pek yorum yapmak mümkün görünmüyor.

Oyun performansı ve uygulaması performansının sorunsuz olacağını tahmin ediyoruz özelliklerine bakarak. Ama kronik bir arıza olur mu? Önce test edilmesi gerekiyor tabi…

 

 

 

 


Turkcell T40 Detaylı İnceleme

Hakkında Gökhan Öğütcü

20.05.1992 Doğumluyum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Yıllardır internet teknolojileri ile haşır neşirim. 2 Yıldır sertifikalı adwords uzmanıyım. Bir E-Ticaret firmasında tam zamanlı çalışıyorum. İnternet ve mobil teknolojileri çok yakından takip ediyorum. Seo konusunda kendimi geliştirme doğrultusunda 2 yıldır çalışmalar yapıyorum. Tüm kullanıcılarımı ve takipçilerimi seviyorum (Kızlar varsa onları daha çok seviyorum :) )
Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping